Czym jest Majestic SEO i do czego służy? Jak działa to narzędzie?

                                                           Fot. screen z majestic.com

Każda osoba zajmująca się pozycjonowaniem stron internetowych dysponuje narzędziami, które ułatwiają tego rodzaju pracę. Aby właściwie wyznaczyć kierunek działań już na etapie przygotowania oferty dla klienta niezbędne jest zbadanie wielu czynników oraz analiza pewnych danych.

Majestic pozwala zweryfikować wiele zmiennych, sprawdzić choćby trust flow, topical trust flow, citation flow, a także poszczególne wartości dla domeny głównej, subdomeny oraz adresu url. Ta wiedza jest punktem wyjścia do kolejnych analiz.

                                                      Fot. screen z majestic.com

 

Gwoli wyjaśnienia:

Wskaźnik Citation Flow (przepływu cytatów) jest znakiem towarowym Majestic. Wskaźnik Citation Flow (przepływu cytatów) jest wynikiem w zakresie od 0 do 100, który pomaga zmierzyć kapitał linków, „siły oddziaływania” strony internetowej lub nośniki linków. Wskaźnik Citation Flow (przepływu cytatów) jest stosowany w połączeniu ze wskaźnikiem „Trust Flow” (przepływu linków zaufanych).

Wskaźnik Trust Flow (przepływu linków zaufanych), będący znakiem towarowym Majestic, jest wynikiem opartym na jakości w ramach skali od 0 do 100. Majestic zestawia wiele zaufanych stron internetowych w oparciu o ręczne przeglądanie sieci. Proces ten tworzy fundament wskaźnika Trust Flow (przepływu linków zaufanych) Majestic. Strony dokładnie linkujące do zaufanej strony źródłowej mogą otrzymać wyższe wyniki, a strony, które mogą zawierać wątpliwe linki otrzymają dużo niższy wynik.

– źródło: https://pl.majestic.com/help/glossary

Majestic to nie tylko wielkie możliwości, ale też dość intuicyjny interfejs, do którego relatywnie szybko można się przyzwyczaić. Jeśli jednak nie dajemy sobie z nim rady, to możemy skorzystać z instruktażu dostarczonego od samego Majestic. Dostępny jest na stronie Majestic (majestic.com, dostęp jest możliwy tylko po zalogowaniu w serwisie). Do dyspozycji mamy polską wersję językową, szkolenie jest bezpłatne, sesja trwa około 40 minut.

Dzięki narzędziu możemy sprawdzić źródło linków, ale i stronę potencjalnej konkurencji (do której nie mamy przecież dostępu). Aplikacja pozwala tworzyć raporty, dowolnie sortować możliwości wyszukiwania.

Ceny na poszczególne pakiety kształtują się następująco (2019):

                                                          Fot. screen z majestic.com